miercuri, 16 martie 2016

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Indian Wells

Simona Halep a trecut mai departe la Indian Wells!
Meciul ei cu Barbora Strycova s-a disputat în această noapte și din păcate pentru adversara Simonei, s-a încheiat după terminarea primului set (6-3 pentru Simona) și începutul celui de-al doilea set.
Barbora Strycova a abandonat din motive medicale, acuzând dureri în piept.

Victoria Simonei a intervenit așadar pe fondul abandonului adversarei, dar scorul era deja 6-3, 1-0 în favoarea jucătoarei noastre.
Deci, Simona Halep în sferturi de finală la Indian Wells!

Aici e buba rău...
Se întâlnește cu Serena Williams...
Noi ne facem datoria și-i ținem pumnii Simonei, firește!
Era să uit: pentru parcursul de până acum la Indian Wells - turneu pe care l-a câștigat anul trecut - Simona Halep va primi 215 puncte în clasamentul WTA și suma de 128.215 dolari americani.
Punctele pe care le are de apărat însă Simona sunt în număr de 1.000...